אם אתם סובלים מכאבי שרירים אחרי אימונים, מעוניינים בשיפור גמישות הגוף ועדיין עושים מתיחות רגילות לפני ואחרי האימון, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מהו עיסוי על ידי גליל עיסוי? האם הוא יעיל? מה היתרונות של עיסוי זה?

גליל עיסוי הוא גליל קשיח שמצופה בחומר דמוי ספוג חומר שנקרא EVA שנועד לשימוש עצמי ובאמצעותו ניתן ליצור תנועתיות ושחרור של רקמה הנקראת רקמת פאציה. הפאציה היא רקמה העוטפת את האיברים שלנו. סיבי שריר, איברים פנימיים ואפילו עצמות מוקפות וחדורות ברקמת פאציה. תנועתיות הפאציה מאוד משתנה ואחת הסיבות לתנועה לקויה של הפאציה היא חוסר היכולת שלה לנוע בצורה חלקה על גבי האיברים שהיא מקיפה.
ברגע שתנועת הפאציה לקויה, היא משפיעה על תפקוד הגוף ויכולה לגרום למנגנון תנועתי לקוי, לכאב ולקושי במיצוי היכולת הביומכנית של המערכת שריר שלד. כלומר,
תפקוד לקוי של רקמה זאת ישפיע באופן ישיר על האימון שלכם.
לכן, טיפול ושימור תנועתיות תקינה של הפאציה, חיונית למניעת פציעות, התאוששות מאימונים ושמירה על התקדמות באימונים.
איך ניתן לטפל בפאציה אתם שואלים?
על ידי גליל עיסוי!
גליל עיסוי הוא אמצעי מעולה לטיפול עצמי בפאציה. הגליל הוא חלול ועטוף בחומר דמוי ספוג, הוא חייב להיות קשיח בעל פני שטח משנים. על ידי טכניקה של שימוש במשקל גופנו, אנו מתגלגלים על הגליל, מוצאים נקודות רגישות שנקראות טריגר פוינטס- צבר שרירים תפוס ובכך משחררים את הרקמה ומשפרים תנועתיות. הרעיון הוא השפעה מכאנית על הרקמה ובמקביל (ויש הטוענים שההשפעה הזאת גדולה יותר) השפעה נוירופיזיולוגית שגורמת לאזורים אלו להשתחרר. ניתן לעסות כל חלק בגוף, החל משרירי הגפה התחתונה ועד לאזור גב עליון וגפה עליונה.

מהן ההשפעות והיתרונות של העיסוי העצמי עם גליל עיסוי?

  •  עיסוי על ידי גליל עיסוי ישפר את הגמישות שלכם ובכך יקטין את הסיכון שלכם להיפצע. מחקרים הראו שגמישות מורידה את הסיכון להיפצע.
  • עיסוי על ידי גליל עיסוי ישפר את זמן ההתאוששות שלכם מהאימון. הזמן ועוצמת כאבי שרירים אחרי האימון ירדו על ידי שימוש בגליל זה. בניגוד למתיחות כלליות שלא נמצא להן השפעה על כאבי שרירים לאחר אימון גופני.
  • עיסוי על ידי גליל גם משפיע על רקמות חשובות כמו כלי דם ומשפר את גמישות כלי הדם עצמם ובכך יכול להועיל למערכת הלב ריאה שלנו.
  • אנו לא צריכים מעסה צמוד, אנחנו המעסים של עצמנו ובאמצעות הגליל אנו יכולים להגיע לרמות ולאזורים בגוף שזקוקים לעיסוי. נוכל לעשות את העיוי לפני השינה, אחרי ולפני אימון וזאת מבלי להיות תלויים באחרים.
  • לעיסוי על ידי גליל לא נמצאה השפעה על הכוח שהשריר יכול להפיק לאחר העיסוי וזאת לעומת מספר מחקרים שבדקו השפעה של מתיחות סטאטיות על היכולת וביצוע השריר לאחר המתיחה.

לסיכום:

גליל עיסוי הוא מוצר חובה לכל אחד שמתאמן על בסיס קבוע ומעוניין להתאושש מהר, לשפר את ביצועיו ולהקטין את הסיכון להיפצע.
ניתן לרכוש את הגליל במחיר מבצע כאן באתר.
לרכישה לחצו כאן

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה