דורבן בכף הרגל זהו מצב שלעיתים מאובחן כדלקת במשטח כף הרגל אך למעשה הוא מצב שבו נוצרת בליטה גרמית של עצם העקב (calcaneus) וכתוצאה מכך נוצר חיכוך בין הרקמה הרכה של הגוף לעצם הבולטת שגורם לגירוי ותהליך דלקתי כתוצאה מכך. יש לציין שישנם אנשים רבים שלהם ישנה הבליטה אך הם אינם סובלים מכאבים באזור כף הרגל. פגיעה
מסוג זה נפוצה אצל נשים וגברים בגיל העמידה ובעלי משקל גבוה ולעיתים גם אצל צעירים אשר מבצעים פעילות גופנית מאומצת יותר מהרגיל (ריצה,הליכה וכו'). מנח לא נכון של כף הרגל ועומס על עקב הרגל כתוצאה מכך גם הוא יכול להוות סיבה לדורבן.

סימנים וסימפטומים דורבן בכף הרגל:
הסימנים והסימפטומים דומים מאוד לסימנים של דלקת במשטח כף הרגל. 
כאבבהליכה ואף במנוחה באזור העקב הוא סימפטום נפוץ.סימן נפוץ נוסף הוא כאב בצעד הראשון בבוקר.ניתן לא בחן ע"י צילום שיראה את הבליטה הגרמית בעצם העקב(calcaneus).
הכאבים בדורבן מוקלים בעת מנוחה (ישיבה או שכיבה) ומוחמרים לאחר הליכה או עמידה ממושכים.
הליכה ללא נעליים ויחפים מגבירה את הכאב. הליכה עם נעליים אשר להם סוליה רכה עוזרת להורדת הכאב.

טיפול בדורבן:

אמצעים בפיזיותרפיה כמו US או טיפול חשמלי יכולים להיות פתרון לדורבן. בנוסף, מתיחות לאספקט אחורי של השוק והרגל גם יכולים לעזור בטיפול. במידת הצורך והחלטת הרופא המטפל, מזריקים סטרואידים לעקב.

רשימת המוצרים:

             

בהצלחה 🙂

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה