התחלתם טיפול פיזיותרפיה? מהם 5 הסיבות שתלויות בכם שהטיפול יהיה מוצלח?

 • התמדה בטיפולים:
  טיפולי פיזיותרפיה אינם תרופת פלא. התמדה בטיפולים, היא הדרך הנכונה לטפל בבעיה. חשבו על טיפולי פיזיותרפיה בדיוק כפי שאתם חושבים על תכנית אימונים או תכנית דיאטה. דילוג על טיפולים, אי התמדה והתייחסות לא רצינית לטיפול יכולים לפגוע בתהליך. אמצו את המחשבה שפיזיותרפיה היא כרגע חלק בלתי נפרד מחייכם. אל תוותרו גם כשאינכם רואים את התוצאות המידייות ותמיד תשאלו שאלו שאלות במידה ואינכם מבינים מדוע אתם מבצעים מה שאתם מבצעים.
 • מחשבה חיובית:
  נכון, אמנם זה לא יבטיח הצלחה מלאה אך זה לא יזיק ואין ספק שישנו קשר בין הגוף והנפש בהקשר של הצלחה בטיפולים. היו חיוביים בהקשר של הטיפול וסמכו על הפיזיותרפיסט בצורה מלאה. לאמונה שלכם בטיפול יש משמעות להצלחה של הטיפול.
 • תרגול עצמי בבית:
  אין ספק שמדובר באחת הסיבות העיקריות שיכריעו האם הטיפול יהיה מוצלח או לא. חשבו על כך, אתם נמצאים עם המטפל כשעה פעם או פעמיים בשבוע, בשאר הזמן אתם חייבים לשמר את מה שהשגתם בטיפול. מיעוט תרגול בבית יגרום לטיפול להיות חסר משמעות. לכן, התמידו בתרגול ואם אתם לא בטוחים בתרגול או שהוא גורם לכם לכאב, התייעצו עם הפיזיותרפיסט שמטפל בכם. בסופו של דבר, אתם האדון לעצמכם ואף אחד אחר לא ייקח את האחריות במקומכם. ברגע שתבינו זאת, התוצאות לא יאחרו להגיע.
 • הצבת מטרות טיפוליות:
  ברגע שיש מטרה לטיפול, כך הטיפול יהיה מוגבל בזמן ותהיה לנו סיבה להתמיד והמשיך בטיפול. אין ספק שהצלחה בטיפול תלוייה גם במטרה והאם היא ריאלית עבורכם. דוגמא טובה לכך היא למשל אדם בן 60 הסובל מזה כשנים מכאבי ברכיים- מטרה ריאלית לא תהיה שהוא ירוץ מרתון אלא שהוא יוכל להתכופף להרים את נכדיו מהרצפה. מטרה ריאלית יכולה להוות את הגורם המכריע להצלחה או חוסר הצלחה בטיפול הפיזיותרפי. בחרו תמיד ביחד עם הפיזיותרפיסט את המטרה ושתפו אותו. כך הוא יהיה לכם שותף להשגת המטרות וגם לו תהיה אותה סיבה כמוכם לטפל בבעיה.
 • אמון במטפל:
  אם במהלך תכנית הטיפול של הפיזיותרפיה אתם מאבדים מכל סיבה שהיא את האמון במטפל, אני מאמין שעליכם או להפסיק את הטיפול או להחליף מטפל. האמונה שלכם בדכרו של המטפל תגרום לכם לבצע את כל הכתוב מעלה. אם את לא תאמינו בו, לא תהיה לכם מוטיבציה מינימאלית להתמיד, לחשוב חיובי, לתרגל בבית ולהציב מטרות טיפוליות טובות ומשמעותיות. תנו למטפל את כל האמונה אך אל תאבדו את האמונה בכם. אל תפחדו לשאול שאלות כשאתם לא בטוחים ותמיד היו קשובים לגוף ולאותות שלו במהלך הטיפול.

אמנם יש עוד סיבות רבות שלא תמיד אתם יכולים לשלוט בהם אבל הסיבות הכתובות מעלה לגמרי תחת השליטה שלכם. התמידו בכך ותוכלו לשפר משמעותית את הסיכוי שלכם להחלמה מהירה ולהשגת מטרות הטיפול.

מעוניינים בעדכונים?

 

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה