בחירת מאמן כושר אישי, הפכה להיות עסק לא פשוט עם הרבה כאב ראש ממש כמו בקניית רכב או ברכישת דירה. שוק המאמנים בישראל, הינו שוק רווי ותחרותי כולם רוצים להוכיח את עצמם, כל אחד טוען שהוא יותר טוב מהשני וכולם מבטיחים תוצאות מהירות של ירידה במשקל או הצרת היקפים. הכתבה הבאה, נכתבה במיוחד כדי לעזור ולמקד אתכם הלקוחות על כל מה שצריך לדעת בטרם שוכרים את השירותים המקצועיים של מאמן אישי. מומלץ שתשקיעו 5 דקות מזמנכם, לטובת קריאה יסודית ומעמיקה של המאמר, שיעניק לכם שפע של טיפים מועילים אשר יעזרו לכם בהחלטה הגורלית.

איך לבחור מאמן כושר אישי?

  • שיחה טלפון ראשונית – כבר בשיחת הטלפון הראשונית, שאתם מחייגים לאותו מאמן כושר אישי או מאמנת אישית אתם תרגישו את "הקליק". הדבר בא לידי ביטוי בכמה פרמטרים: בשפת הדיבור של אותו מדריך או מדריכה, טון הדיבור, האם הוא ענה לכם בזמן, במידה ולא ענה האם חזר אליכם בזמן וכמובן ישנם פרמטרים נוספים עליהם ארחיב בעוד מספר שורות.
  • אימון הכרות – גם בהנחה שהמאמן "עבר מסך" אצלכם בטלפון, אל תהססו לקבוע מולו אימון הכרות לשם התנסות ראשונית. ככה תרגישו על בשרכם את כל החוויה של אימון כושר אישי ב-4 עיניים ולא בצורה וירטואלית-טלפונית. תהיו בטוחים שיש הבדל עצום בין שיחה בטלפון לבין אימון בפועל.
  • קבלת המלצות על המאמן – הכי קל ונכון זוהי שיטת "פלא" כלומר, פה לאוזן משמע שקיבלתם המלצות ואת הטלפון של אותו מאמן מחבר קרוב או מחברה וותיקה אשר מתאמנים איתו. מבחינה הגיונית, הדבר הנכון ביותר זה להתאמן עם איש מקצוע שכבר שמעתם עליו וראיתם במו עיניכם הוכחות ששיטת ההרזיה שלו פועלות על חברים קרובים שלכם.
  • תעודות הסמכה וניסיון מקצועי – תשאלו את אותו מדריך או מדריכה מהו הניסיון המקצועי שלהם, אילו הכשרות מקצועיות הם עברו, מיהו קהל היעד שלהם, מהי המומחיות שלהם וכמובן איפה הם למדו. מאמני כושר בעלי תעודות והכשרות יתגאו להציג אותם בפניכם וכמובן ירצו להרחיב בנושא, ואחרים שלא ירצו להציג זה אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה.
  • אתר אינטרנט – תפנו למאמנים או לחברות מוכרות בעל וותק וניסיון של שנים, אשר יש להם אתר אינטרנט מסודר ונעים. ממליץ לכם לגלוש באתר שלהם, לקרוא כתבות, להתרשם מהמלצות שלקוחות אחרים כתבו עליהם. תזכרו האתר שלהם זהו בעצם הכרטיס ביקור שלהם, אם האתר משדר מקצועיות, נעים לעין וניראה אסתטי ומסודר, יש לכך השלכה ישירה על אותו מאמן כושר מניסיון אישי.
  • מחיר אימון – תשאלו כמה עולה אימון, ואל תמהרו להחליט. זאת אומרת אל תרוצו לבחור את האימון הזול ביותר וכמובן גם לא את היקר ביותר, במילים אחרות אל תתפשרו. תשאלו מה אתם מקבלים בתמורה לכספכם? האם המחיר כולל ייעוץ תזונתי? האם אתם נשקלים ונמדדים כל חודש? האם הציוד בו המאמן משתמש הוא חדשני? תזכרו עליכם לקבל תמורה הולמת להשקעה הכספית שלכם.

לסיכום, תעשיית המאמנים בישראל רוויה במאמנים מצוינים כל שעליכם לעשות הוא למצוא לעצמכם את המאמן הכי טוב ובמחיר המשתלם ביותר. בהצלחה!

 

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה