כאבי כתף הם כאבים נפוצים מאוד שמופיעם בעולם הבריאות הן אצל צעירים והן אצל מבוגרים. הסיבה העיקרית שבגללה כאבי כתף כה נפוצים היא משום שהמפרק תלוי ברובו מיציבות חיצונית. כלומר, המפרק תלוי בשרירים, ברצועות ובגידים שמייצבים אותו. מפרק הכתף המורכב משלוש עצמות עיקריות:
עצם הבריח (clavicle).
עצם הזרוע (humerus).
עצם השכמה (scapule).
המפרק מסוגל לנוע לכיוונים שונים: הרחקה, הקרבה, כיפוף, יישור, סיבוב פנימי וסיבוב חיצוני. עצמות. על מנת לנוע באופן שבו לא יתעוררו כאבי כתף, השרירים שמניעים את מפרק הכתף חייבים לנוע באופן מסויים שבו כל שריר יניע באופן מדוייק את עצם הבריח, עצם השכמה ואת עצם הזרוע. בפיזיותרפיה ינסו לראות האם ישנה פגיעה באופן שבו הכתף נעה וינסו לפתור את הבעיה.
יש לזכור שלא רק מפרק הזרוע הוא החשוב בעת התייחסות לכתף אל גם השכמה ומנח הצלעות ובית חזה. ישנו קשר בין טווח התנועה בכתף לבין מידת הקיפוזה (הקשת הגבית העליונה) הגבית.
לכן, בעת אבחון ומתן פתרונות לבעיות כתף, יש לתת את העדעת לכל המפרקים.

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה