זוהי פגיעה שנפוצה אצל שחקני גולף. הפגיעה מתארת כאב בצד הפנימי של המרפק. הסיבה לכאב היא עומס מתמשך של מכופפי כף היד וכתוצאה מכך, נוצרת דלקת בצד הפנימי של המפרק מהיכן שיוצאים המכופפים. בעת עומס ממושך נוצרת דלקת באזור הג ידי שנוצר ע"י שרירים אלו. הבעיה העיקרית היא שהדלקת מגורה כל פעם מחדש משום שלרוב, הפעולה היא פעולה הכרחית שחייבים לבצע כחלק מהיום יום. הגירוי נוצר מחדש ואין אפשרות לריפוי של הרקמה.

סימנים וסימפטומים:

כאב נפיחות ורגישות בצד הפנימי של המרפק שייתכן שיוקרן גם במעלה הזרוע וגם לכיוון כף היד.
לרוב ישנו כאב בעת הרמה או אחיזה של חפצים כבדים (כמו למשל בנשיאת שקיות של קניות).הכאב בד"כ מקומי וחד ומקשה על שינה בלילה.
ייתכן שהכאב יוקרן גם לאורך היד עד לכתף.
חולשה של כף היד תהיה גם היא חלק מסימפטומים.

טיפול:

בשלב האקוטי (24-48 שעות),קשה לאבחן את הבעיה ולכן הטיפול העיקרי יהיה הורדת כאב ונפיחות ע"י קירור המקום, הרמה, חבישה ומנוחה וכל אמצעי אחרלהורדת כאב ע"י פיזיותרפיה כמו טיפול חשמלי להורדת הכאב, אולטרא סאונד , עיסוי וכו'.צורך בהזרקת או מתן תרופות אנטי דלקתיות ע"י החלטה של הרופא. כמו כן יש להוריד עומס מהמרפק. אפשרות טובה היא חבישה ע"י מרפקית (תחבושת אלסטית אשר עוטפת את המרפק). לאחר שהשלב האקוטי עובר יש להיבדק ולעבור הדרכה ע"י פיזיותרפיסט.
הטיפול העיקרי בפיזיותרפיה יהיה חיזוקים של האיזור החלש שנפגע בד"כ בגלל הדלקת והדרכה למניעת חזרה של הדלקת.

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה