שריר הירך הקידמית נקרא הארבע ראשי (quadriceps) ומורכב מארבעת חלקי השריר: rectus femoris ,vastus medialis ,vastus intermedius, vastus lateralis. השריר אחראי בעיקר על יישור הרגל (למשל בבעיטת כדור). בד"כ הוא נפגע כתוצאה ממתיחה גדולה של השריר בפעילות כמו ריצה מהירה, משחק כדורגל או כל פעילות שמערבת תנועה מהירה של הירך.
סימנים וסימפטומים מתיחת שריר הירך הקדמי בהתאם לגודל המתיחה, כאב יורגש. במידה והמתיחה היא קטנה, ייתכן ויורגש כאב רק לאחר הפעילות.
במידה והמתיחה יותר נרחבת וגדולה, כאב יתעורר מיד ויהיה חזק במידת הנזק הנגרם.
הכאב בד"כ יהיה ממוקם הקדמת הירך ומעל הברך.

טיפול מתיחת שריר ירך קדמי:

במהלך הפציעה הראשוני הטיפול יכלול הורדת כאב ונפיחות ע"י קירור המקום (למשך לא יותר מ-20 דקות בכל פעם), הרמה, חבישה, מנוחה וכל אמצעי אחר להורדת כאב ע"י פיזיותרפיה כמו טיפול חשמלי להורדת הכאב, אולטרא סאונד, עיסוי וכו'. לאחר מכן, החזרת הרגל לתפקוד מירבי ע"י פיזיותרפיה על ע"י חיזוק, מתיחות, החזרת טווח תנועה והחזרת שיווי המשקל לאזור האגן.

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה