פריקות כתף נפוצות בעיקר בקרב ספורטאים אשר עוסקים בספורט אשר מערב מגע פיזי בין הספורטאים. פריקה היא כאשר ראש עצם הזרוע ( (Head of humerus יוצא ממקומו מתוך הגומה ((Glenoid של עצם השכמה (Scapula). רוב הפריקות נוצרות כאשר היד מורמת ומסובבת סיבוב חיצוני וכתוצאה מסיבה
כלשהי, נוצר מספיק כוח שיגרום לפריקה. בעת פריקה תתכן פגיעה בשרירים שעוטפים את הכתף וכמו כן גם למעטפת הפיברוטית סחוסית שעוטפת את הגומה.
סימפטומים וסימנים פריקת כתף:

  • כאב והגבלה בתנועה הם הסימפטומים הכי דומיננטיים בפריקות.
  • בליטה באזור הקדמי נפיחות ושינויי צבע יהיו גם.

טיפול פריקות כתף:
החזרת הכתף ע"י רופא ותחת הרדמה היא הטיפול הראשוני. לאחר מכן ישנה תקופה של מספר שבועות שבה המטופל הולך עם מתלה ולאחריה ישנו פרוטוקול טיפולי ע"י פיזיותרפיה ולהחזרת הכוח וטווח התנועה. חלק מאוד חשוב בתהליך הפיזיותרפיה הוא חיזוק כל חגורת הכתף. הסיבה לכך היא שלאחר פריקה ראשונית ישנו הסיכון לפריקות חוזרות משום שהתחושה העמוקה, הרצועות והשרירים נפגעים ולא תמיד יחזרו למצב לפני הפגיעה.

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה