שבר בשורש כף היד (Colles fracture):
שבר בשורש כף היד נפוץ בעיקר אצל אנשים שחוו איזושהי נפילה. בעת הנפילה התגובה הראשונה שלנו הוא להושיט את היד בכדי למנוע את הנפילה וישנה עוצמה ואנרגיה גדולות שמופעלות
על אזור שורש כף היד. השבר ממוקם באזור שורש כף היד ויכול לערב את כל עצמות השורש. הסיכון לשבר גדול יותר אצל אנשים בגיל העמידה בשל שכיחות של צפיפות עצם נמוכה בקרב אנשים בגיל זה.

סימנים וסימפטומים של שבר בשורש כף היד:

  • כמו בכל שבר, כאבים נפיחות הגבלה בהנעת היד וייתכן שיהיו שינויים דפורמטיבים (שינויים של עצמות השורש) יהיו הסימפטומים העיקריים.
  • נפיחות ושינוי בגוון העור יהיו גם הם.
  • ניתן לאבחן בצילום רנטגן.

טיפול של שבר בשורש כף היד:

כמובן שבעת חשש לשבר יש לפנות לבית החולים או לרופא המטפל בכדי לאבחן ולטפל בשבר. הרופא המטפל צריך לאבחן את רמת וחומרת השבר ובהתאם לכך הוא מחליט על הטיפול הראשוני (ייתכן טיפול ניתוחי או טיפול ע"י השמה של היד בגבס).
לאחר תקופת ההחלמה של השבר של בערך 6 שבועות יש להתחיל בטיפול ע"י פיזיותרפיה (במידה וניתן עדיף להגיע לפני כן לפיזיותרפיה) הטיפול יכלול הורדת כאב במידה וישנו, החזרת טווחי תנועה לשורש כף היד וחיזוק של השרירים שעוטפים את המפרק.

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה