שיקום תנועתי

תנועה היא חלק בלתי נפרד מחיינו. לכל אחד ואחד מאיתנו יש צורך בתנועה. ישנם מצבים בהם התנועה נפגעת או גורמת לכאב ובעקבות כך גורמת לפגיעה משמעותית באיכות החיים. במצב זה חשוב למצוא פיזיותרפיסט שיעזור לכם להחזיר תנועה לחייכם ולהחזיר את איכות החיים חזרה.

התנועה חיונית לכל מצב. היא חיונית לשמירה על תנועתיות המערכות בגוף ושימורם, חיונית לשמירה על בריאות הנפש היא חשובה לזרימת הדם, חשובה לשמירה על טמפרטורת הגוף וחשובה לשמירה על תפקוד תקין של מערכת העיכול. אם נהיה מדוייקים, ללא תנועה, לא יתקיימו חיים ולמעשה היא מהות הכל.

במסגרת טיפולי הפיזיותרפיה, אני מבקש לבחון את מצב תנועתיות הגוף של המטופל בנקודת הזמן הזאת. כיצד הוא נע, מה החוזקות שלו במזן התנועה, מהן החולשות שלו במזן התנועה וכיצד ניתן לשפר את התנועתיו שלו. לאחר בחינה של כל הנתונים הללו, וכמובן תשאול מקיף של מי שאנו רוצים להחזיר לו תנועה מספקת, מתבצע הכנה ורישום של תכנית טיפול רלוונטית לשיפור תנועת המטופל. התכנית כוללת תמיד תרגול אקטיבי של המטופל – כלומר תרגילים שמבצע הן בקליניקה והן מחוץ לקליניקה, תרגול פאסיבי במידת הצורך – כלומר טיפול של הפיזיותרפיסט על ידי הנעת רקמות או מפרקי הגוף ומתן תמיכה לאורך כל התכנית. התרגול האקטיבי תמיד יכלול תרגילים לחיזוק מפרקי, תרגילים לתנועתיות ולהגמשה, כוח וסיבולת.

הטיפול התנועתי הוא אינדיבידואלי. הוא מותאם לכל אחד ואחד. צריך לזכור שלא כולם יכולים ולמען האמת לא צריכים, לנוע באותה צורה. לכל אחד ואחד יש דרישות שונות ויכולות שונות ולכן התאמה אישית של תכנית טיפול שונה לכל אדם היא חיונית והכרחית. פיזיותרפיסט טוב יכול להבין את הצרכים המדוייקים של מי שעומד מולו ו "לתפור" לאדם תכנית תנועה ספציפית לו.

שיקום תנועתי

חשוב לזכור שאין דבר כזה לנוע בצורה לא טובה, יש דבר כזה לנוע בצורה לא אפקטיבית. תנועה לעולם תהיה טובה אלא אם תהיה מוגזמת, לא נכונה או מזיקה.

מנסיון של 8 שנים בתור פיזיותרפיסט בתחום התנועה – טיפול ברקדנים ובספורטאים, יש לי את הנסיון להביא אתכם לנוע בצורה הטובה ביותר שאתם מסוגלים ובצורה הבטוחה ביותר.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ?