בסרטון הבא מודגמים מספר תרגילים שנועדו לשחרר את רקמת הפאציה של משטח כף הרגל. יש לציין שאלו רק חלק מהתרגילים שאני משתמש כשאני נתקל בתלונה של עקב דורבן ומדובר בתרגילים שבעיקר עוסקים בסימפטומים ולא בגורם להיווצרות הבעיה.

התרגיל הראשון שמודגם הוא עיסוי באמצעות כדור קטן (קישורים לכל המוצרים לקנייה ב ebay, בסוף הכתבה). באמצעות הכדור, אנו מעסים גם לרוחב כף וגם לאורכה. חשוב לא לפספס אף נקודה. אני ממליץ 10 חזרות לכל חלק שאנו מעסים.

התרגיל השני הוא מתיחה של שריר התאומים. תרגיל זה נועד למתוח את השרשרת האחורית שלעיתים רבות מקוצת או נוקשה ובכך נוצר העומס על אזור העקב או כף הרגל ליצור דורבן בעקב. ההמלצה שלי היא 10 חזרות לכל כיוון של הרגל שאינה נמתחת וזאת על מנת למתוח את השריר בכל מישורי הגוף.

התרגיל השלישי המופיע בסרטון הוא תרגיל שאנו משתמשים בגומי עבה יחסית ובעל התגדות גבוהה. הגומי נועד ליצור תנועה נוספת מעל המפרק וזאת על מנת לעזור בשיפור טווח תנועת הקרסול שגם הוא חשוב במניעת הדלקת הפלנטרית. משום שבתרגיל זה אנו עובדים יותר על המפרק, אני ממליץ לבצע יותר חזרות (לפחות 30).

בסוף כל סדרת התרגילים הזאת אני ממליץ תמיד לסיים עם עיסוי לאורך שריר התאומים על כל חלקיו.

רשימת המוצרים:

             

בהצלחה 🙂

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה