בסדרת הסרטונים הבאה תוכלו ללמוד על שלושה תרגילים למי שסובל מכאבי גב שאפשר לבצע על כדור פיזיותרפיה גדול. חשוב לציין שיש להתייעץ עם הפיזיותרפיסט האם התרגילים הללו מתאימים לכם ואינם מזיקים.
גודל הכדור:
בד"כ כדור בקוטר של 55-65 ס"מ יתאים למרבית האנשים.
ההתאמה הטובה ביותר היא ישיבה על הכדור ולוודא שהזווית בין היריכיים לברכיים אינה קטנה מתשעים מעלות ושניתן לשבת על הכדור ששתי כפות הרגליים על הרצפה.
את התרגילים יש לבצע על משטח לא מחליק ועדיף עם נעליים מתאימות למניעת החלקה.
משטח:
אפשר לתרגל על ריצפה ו/או שטיח, אפשר להעזר במשהו יציב על מנת לאחוז בו.
בטיחות:
הקפידו להרחיק חפצים מסביב לאזור התרגול. אם אפשר לדאוג למקום שבו לא יהיו חפצים אחרים מסביב עדיף להשתמש במקום הזה.
מספר חזרות:
אני ממליץ לבצע את התרגילים כחמש עד עשר דקות בכל יום. אפשר לעשות בכל יום תרגילים אחרים ולא חייבים לבצע את כל התרגילים באותו יום. שוב, גם כאן, כדאי להתייעץ עם הפיזיותרפיסט לגבי איזה תרגילים ולגבי כמות התרגילים שכדאי לבצע בכל יום. ההמלצה הכי טובה שניתן לתת היא לעשות מספר חזרות מתאים אשר תוכלו להתמיד בו לאורך זמן. כלומר, אם אתם יודעים שלא תוכלו להתמיד לאורך זמן עם מספר גדול של תרגילים, ידעו את הפיזיותרפיסט על מנת לבחון מחדש את מספר התרגילים שהוא נתן לכם.
חשוב!
במידה והתרגילים מעוררים את הכאב, הפסיקו עם התרגילים עד שתיעצו עם פיזיותרפיסט. התרגילים נועדו להוריד כאב ולא לעורר אותו. לכן, חשוב ליידע את הפיזיותרפיסט בכל כאב חדש או ישן שמתעורר בעקבות ביצוע התרגילים.

תרגיל ראשון:

תרגיל שני:


תרגיל שלישי:


תרגיל רביעי:

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה