אני מודה, גם אני נפלתי. אני סובל מפציעה ומאז סובל מכאבי גב… אני אפרט במאמר אחר את כל תהליך הפציעה והשיקום אבל תוכלו לראות בסרטון המצורף את אחד התרגילים שעזרו לי באופן אישי הכי הרבה.

דגשים לתרגיל:

  • שימו לב שכל אחד סובל בצורה אחרת ומסיבה אחרת מכאבי גב. לכן, אתם חייבים אבל חייבים להתייעץ עם פיזיותרפיסט לפני שאתם מבצעים את התרגיל. בתרגיל יש המון מקום לטעויות והוא לא מושלם לכולם. פיזיותרפיסט גם יוכל לתקן אתכם וגם יוכל לתת לכם חלופות אחרות בתוך התרגיל לביצוע טוב ומשמעותי לכם.
  • ניתן לעשות את התרגיל גם ללא הגומייה. הגומייה נותנת עוד תמיכה ולכן עוזרת לנו בהורדת העומס.
  • אני מעוניין שהתרגיל יוריד לכם כאב ולא יעמיס עליכם. לכן, בצעו את התרגיל ללא כאב בכלל. במידה ויש כאב, או שאתם מבצעים אותו לא נכון, או שהתרגיל אינו מיועד לכם. כאב בתרגיל לא רק כאב של אזור הגב (כאב גב) אלא גם כאב באזור הכתפיים והברכיים.
  • גילגול האגן לאחור ולפנים חשוב מאוד. מאוד יכול להיות שלא תצליחו לבצע אותו בהתחלה. נסו קודם לשכב על הרצפה ולהצמיד את הגב התחתון למיטה ולהרחיק. זהו למעשה גילגול האגן לפני ולאחור. לאחר שתצליחו לעשות כך, תוכלו לנסות שוב לבצע את התרגיל בסקוואט.
  • השענו ככל האפשר על הידיים ונסו להוריד עומס מפלג הגוף העליון. הדבר יצור את מנח ההרחקה שאני מדבר עליו בסרטון.
  • מטרת התרגיל היא הורדת עומס. הוא אינו התרגיל היחיד או הטיפול היחיד שאתם צריכים לעשות להורדת כאב הב שלכם. (עוד סיבה לגשת לפיזיותרפיה).
  • נסו להשעין את כל משקל הגוף על הרגליים והכתפיים, כלומר על הגומייה ועל המוט. כמו שציינתי בסרטון, המטרה שלכם היא הורדת העומס תוך כדי ביצוע תנועה באגן. לכן, ככל שתשאו משקל על הידיים, כך תורידו עומס. שימו לב שעליכם לשים לב שגם הכתפיים וגם הברכיים אינם כואבים.

 

האתר "פיזי" הוקם על ידי ליאור בן אלטא- פיזיותרפיסט בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. האתר הוקם למטרה אחת ואחת בלבד והיא לספק מידע פשוט וישיר למטופלים ולאנשים המתעניינים בפיזיותרפיה בפרט ובבריאות הגוף בכלל. ליאור הוא מדריך חדר כושר ומדריך פילאטיס בנוסף להכשרתו כפיזיותרפיסט.

השארת תגובה